مقالات گرافیک

رابطه بین گرافیک و موسیقی

رابطه بین گرافیک و موسیقی

بنظرتون اصلا بین موسیقی و گرافیک هیچ رابطه ای هست؟! میخوایم این موضوع رو بررسی کنیم و تهش بفهمیم اگه رابطه ای هست، چی هست.

معمولا از موسیقی حس های متفاوتی میگیریم با ریتم اون شاد و غمگین میشیم، یه جورایی با روح و روان ما عجین شده و بر شادی ها و غم هامون تاثیر میگذارند. روشن است که موسیقی هم مثل هر نوع هنر دیگر برای ارائه خود نیازمند یک طراحی گرافیکی می باشد.

نیاز به گرافیک در موسیقی با گسترش تبلیغات حس شد. همه  هنرمندان، یک نوازنده، یک خواننده، یک کار سینمایی و … هر کدام برای بهتر دیده شدن اثر خود نیازمند یک کار گرافیکی بودند . مثل پوستر ، فیلم ، عکس و…  و جالبه بدونین که این دو به بدون هم  به موفقیت نخواهند رسید .

رابطه بین گرافیک و موسیقی

امروزه  که بازار رقابت بسیار داغ هستش ، اونی پیروز میدان می شه که بتونه کار بی نظیر و تکی  رو نجام بده. پس میشه به این نتیجه رسید که موسیقی و گرافیک در کنار هم می توانند کار ماندگار و توپی رو  در ذهن مخاطب به یادگار بذارند.

حتما دیدین که قبل هر آهنگی تیزر اون در فضای مجازی پخش میشه، اگه یکم به اطرافمون نگاه کنیم و دنبال عوامل موثر بر موسیقی بگردیم، میفهمیم که بی شک گرافیک یکی از آن هاست. یه جلد آلبوم موسیقی ، یه عکس در پوستر تبلیغاتی یا یه ادیت برای فیلم و … همه و همه تمام سعی هنرمند هستش که تونسته یه اثر بدون نظیر خلق کنه. .

پوستر، بنر، لوگو، تابلو، عکس، فیلم، نقاشی، لوح تقدیر ، کاور سی دی و . . . همگی می تونند جزو عواملی باشند که یک نت موسیقی را به زیباترین و بهترین حالت ممکن به تصویر بکشند، انگار که بهش جون داده باشند و زنده باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *