مقالات گرافیک

معرفی کامل رشته گرافیک و اهمیت آن

رشته گرافیک

یکی از رشته های دانشگاهی محبوب و پر طرفدار در ایران، رشته گرافیک می باشد. این رشته معمولا بیشتر با ذوق و هنر دانشجو در ارتباط است و دارای کاربرد های بسیار زیادی در صنایع بازرگانی است. یکی از موارد مهم در طراحی هر لوگو و برندی، کمک از دانشجویان رشته گرافیک می باشد. طراحی گرافیکی یکی از عوامل تاثیر گذار در طراحی لوگو شرکت ها می باشد. این رشته در دانشگاه های بزرگ کشور مانند دانشگاه تهران در مقاطع مختلف ارائه می شود. در اینجا به نکاتی راجع به رشته گرافیک اشاره می کنیم.

رشته گرافیک

رشته گرافیک

رشته گرافیک

رشته گرافیک از جمله رشته های زیر مجموعه کنکور هنر می باشد. البته بسیاری از علاقه مندان به این رشته از زیر مجموعه های دیگر این رشته را انتخاب می کنند. کاربرد این رشته در صنعت های بازاریابی و برند سازی بسیار گسترده می باشد. به طوری که بسیاری از این شرکت ها به دنبال افرادی هستند که بتوانند طراحی گرافیک مورد نظر شان را انجام دهند. در واقع در هر طراحی گرافیک یکسری نکات و نشانه ها وجود دارد که متناسب با نیاز شرکت و برند طراحی می شود.

رشته گرافیک با هنر نقاشی بسیار رابطه نزدیکی دارد. شما برای هر طراحی نیاز به ارائه تصاویر و نقش های منحصر به فرد و مرتبط به موضوع دارید. یکی از خصوصیات افراد طراح متفاوت فکر کردن آن ها می باشد. یعنی این طراحی باید با استفاده از خلاقیت شخصی و فقط برای شرکت یا استارت آپ به خصوص شما باشد تا مشتری و مخاطبان احساس کنند که با یک شرکت خاص رو به رو هستند. نماد های باستانی از جمله مواردی است که در طراحی می تواند بسیار کمک کننده باشد. استفاده از ابزار مناسب و نرم افزار های گرافیک کاربردی امروزه یکی از موارد جدایی ناپذیر این رشته می باشد.

رشته گرافیک

کاربرد رشته گرافیک

همانطور که گفته شد رشته گرافیک دارای زیر شاخه های بسیاری است که هر یک متناسب با علاقه دانشجویان دارای تفاوت هایی می باشند. به عنوان مثال با استفاده از یک طراحی گرافیک زیبا و کاربردی می توانید تمامی امکاناتی که در محصول خود دارید را به نمایش بگذارید. در طراحی این گونه موارد باید دقت کرد تا شرایط مناسب با نیاز مشتری و شرکت در خواست کننده ایجاد کنید. رشته گرافیک دارای کاربرد های دیگری نیز می باشد. بسیاری از زیبا سازی فضای سطح شهر توسط کارشناسان این رشته انجام گرفته است. علاوه بر این بسیاری از سازندگان انیمیشن و کارتون از این هنر استفاده می کنند.

رشته گرافیک

تحصیل در رشته گرافیک

 گرافیک از هزاران سال پیش تا به امروز از جمله مواردی است که بسیاری از افراد به آن توجه کرده و راجع به آن تحقیق و جستجو کرده اند. بسیاری از دانشمندان و اساتید دانشگاهی مقالات و کتاب های زیادی در زمینه رشته گرافیک نوشته اند. آخرین روش ها و خصوصیات یک طراحی خوب در آن آورده شده است. همواره یکی از مواردی که در رشته گرافیک بسیار کمک کننده می باشد استفاده از آخرین متد علم های روانشناسی، علوم اجتماعی و شناخت جامعه می باشد. از جمله خصوصیات یک طراحی خوب می تواند ایجاد یک هویت و شخصیت مناسب برای برند مورد نظر  باشد. شما می توانید تحصیل در این رشته را از مقطع کارشناسی شروع کرده و تا مقطع دکتری در داخل کشور ادامه دهید. وجود اساتید برجسته در این رشته، کیفیت تحصیل در این رشته را بالا برده است.

3 دیدگاه در “معرفی کامل رشته گرافیک و اهمیت آن

  1. وحید ثامنی گفت:

    توضیحات کاملی بود. نکاتی خوبی در رابطه با رشته گرافیک درون مطلب بود که خیلی به دردم خورد. ممنونم.

  2. حسین مهدوی گفت:

    بسیار عالی. مطلب بسیار قدرتمندی در باب رشته گرافیک بود. خدا قوت.

  3. وحید ثامنی گفت:

    خیلی کم پیش میاد از یه سایتی خوشم بیاد. نتونستم نظر نداده برم. سایتتون عالیه. مخصوصا قالبش.برای یه سایت گرافیک بهترینه. آرزوی موفقیت دارم براتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *