مقالات گرافیک

روانشناسی شخصیت و اشکال هندسی

روانشناسی اشکال هندسی

جدول عناوین اصلی محتوا

شاید شمام از اون دسته ادمایی هستین که وقتی اسم ریاضی میاد بدنتون کهیر میزنه! خیلیا از ریاضی دلخوشی ندارن و خیلیام عاشق ریاضی هستند. در ریاضی هندسه وجود داره و ما میخوایم یه بعد شیرین هندسه را برای شما آشکار کنیم.

اشکال هندسی متفاوتی وجود داره و جالبه بدونید که با شخصیت شما ارتباط دارند!، یا اینطور بگم که هر کام از اشکال دارای حرف های مختلفی هستند. لپ کلام اینک ما با استفاده از اشکال هندسی میخوایم بگیم درون شما چه خبره!…

 

اشکال هندسی ساده را به خاطر بیارید (مربع، مستطیل، مثلث، دایره)، بدون اینکه به مغزتان فشاربیارید و سریع شکلی را که بیشتر میپسندین، انتخاب کنید. در حقیقت یک تست روانشناسی برای شما هستش.

 

از میان اشکال زیر یکی را انتخاب کنید:

روانشناسی اشکال هندسی

مستطیل

این افراد اصولگرا عاشق نظم و ترتیب هستند. ممکن است برای انجام کارهایشان جدول زمانبندی درست کنند و بدونند هر کار را در چه زمانی انجام دهند و همچنین آنرا سازماندهی میکنند، و این باعث میشه که راه‌های مناسبی را انتخاب و همه قواعد و مقررات را بررسی کنند.

اگر وظیفه‌ای را به این اشخاص محول ‌کنید، ابتدا آن را به خوبی سازماندهی می‌کنند تا اطمینان یابند که به‌ طور اصولی اجرا خواهد شد. بعضی اوقات بخاطر وجود نظم و ترتیب مورد نظرشان ممکن است به اطرافیان دستور بدهند  و این  موجب دلخوری دیگران ممکن  است بشود.

 

مربع

افرادی که مربع را میپسندد در یک محیط پایدار بیشترین احساس آرامش را دارند و مسیر کارهای‌ شان کاملا روشنه. چنین کسانی محافظه‌کار هستن و دوست دارند همه چیز مرتب و منظم باشد.  آنها اگر از خط کشی زندگی رد شوند اعصابشان به هم میریزد و دلیل آن است که بی نظمی دشمن اسایش آنها میباشد.

افرادی بسیار تا بسیار وظیفه شناس هستند و اگر کاری را به آنها بسپارید ، آنقدر روی آن وقت می‌گذارند تا تمام شو، حتی اگر مجبور باشند تنهایی آنرا انجام دهند و کاری تکراری باشد، بنابراین همیشه می‌توانید روی مسئولیت‌ پذیری آنها حساب کنید و کارهای حساس را روی دوش‌شان قرار دهید.

 

مثلث

افرادی هدف گرا هستند کهبرنامه ریزی برای کارهایشانرا دوستدارند با اینکه ممکن است جزئیات را فراموش کنند اما به موضوعات و کار های بلند مدت علاقه نشون میدن، اگر کاری را برعهده آنها بگذارید ابتدا هدفی را برای آن تعیین و سپس با برنامه‌ریزی کار را آغاز می‌کنند. این طرز فکر سبب می‌شود رسیدن به هدف برای دوستداران مثلث نسبت به سایرین ساده‌تر باشد.

به افرادی که مثلث را دوستدارند توصیه میکنم اهدافشان را به سه دسته بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تقسیم کنند تا دچار شکست در کارهایشان نشوند.

دایره

افرادی که امور را با خوش صحبتی به کنترل خود در میاورند، افرادی که دایره را دوستدارند بسیار اجتماعی و خوش صحبتند و به خوش مشربی شهرت دارند و ارتباط اولین الویت زندگی آنهاست، این را هم بدونید که دایره یکی از کامل ‌ترین اشکال هندسی ست و افرادی که این شکل را انتخاب می‌کنند میل به کمال‌طلبی هم در آنها دیده می‌شود.

آنها افرادی برونگرا هستند و در موقعیت های مختلف سعی دارند خود را پر انرژی نشان بدهند، اگر به آنها فرصت صحبت کردن و نشان دادن خودشان را بدهید ضرر نخواهید کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *