مقالات گرافیک

10 نکته طلایی ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی
ساخت تیزر تبلیغاتی و نمایش و اجرای آن نیازمند پیمودن مراحلی است که با رعایت آنها میتوانید به تاثیرگذاری هر چه بیشتر تیزر تبلیغاتی ساخته شده تان امیدوار شوید.

تمام نکات و گفته های این مقاله از منابع معتبری استخراج گردیده و به منظور تاثیرگذاری هر چه بیشتر تیزر تبلیغاتی شما عزیزان در زمان ساخت تیزر تبلیغاتی بصورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد.

آیا هدف شما از نمایش تیزر تبلیغاتی جذب هر چه بیشتر کاربران و مخاطبین سایتتان است؟
آیا شما میخواهید با پخش و نمایش تیزری که ساخته اید فروشتان را افزایش دهید و مشتری جذب کنید؟
آیا از این ویدیوها بعنوان راهنما و بخشی برای آموزش به کاربران سایت استفاده می کنید؟
تا به حال در فکر راه اندازی وبلاگ های ویدیویی یا همان وی‌لاگ بوده‌اید؟
به این فکر کرده‌اید که این تیزرها در زمان معرفی محصول به مشتریان چقدر تاثیر دارند؟
هیچ می‌دانید که کاربران سایتتان در زمان مشاهده این ویدیوها چقدر با شما و سایتتان ارتباط مثبت برقرار می‌کنند؟
میخواهد در قبال نمایش تیزرهای تبلیغاتی از مخاطبانتان هزینه دریافت نمایید؟

بعد از آنکه توانستید هدف و مقصود اصلی خود از ساخت تیزر تبلیغاتی را بفهمید راحتتر میتوانید به این موفقیت دست یابید. به این منظور 10 نکته بسیار مهم را در این زمینه باید رعایت کنید:ساخت تیزر تبلیغاتی

1- نحوه فیلمبرداری به منظور ساخت تیزر تبلیغاتی

باید تصمیم بگیرید که میخواهید چگونه کار فیلمبرداری و ساخت تیزر تبلیغاتی را پیش ببرید. این کار را حتی با گوشی و با کمک چند ابزار دیگر از جمله مونوپاد میتوانید انجام دهید. دوستان زیادی هستند که صرفا با گوشی و هزینه ای بسیار پایین اینکار را انجام داده اند و موفق هم شده اند. هم کار سریعتر پیش رفته و هم دنگ و فنگ و هزینه های جانبی نداشته است.

2- کیفیت و نورپردازی

اگر میخواهید برای ساخت تیزر تبلیغاتی ویدیوهای زیادی تولید کنید و در این راستا کیفیت کار برایتان اهمیت زیادی دارد توصیه میکنیم که یک دوربین فیلمبرداری مناسب و با کیفیت و در کنار آن یک یا چند میکروفون متفاوت با سیمهای بلند و در صورت نیاز سه پایه تهیه کنید. به منظور بهبود میدان دید و نورپردازی میتوانید از ابزارهای لازمه و موردنیاز برای اینکار استفاده کنید. این سیستم ها تحت عنوان جعبه نرم دارای سرپوشی برای پروژکتورها بوده که به کمک آنها میتوانید نور و درخشش موردنیاز برای کار را ایجاد نمایید.

برای آموزش کار با دستگاه‌های ذکر شده می‌توانید از ویدیوهای آموزشی در یوتیوب و آپارات و دیگر سرویسهای اشتراک ویدیو استفاده نمایید. آموزش های رایگان بسیاری وجود دارند که شما را با نحوه حرکت دوربین و نحوه کار با تجهیزات نورپردازی آشنا می‌کنند.

3- مکان فیلمبرداری

در مورد محل فیلمبرداری تصمیم گیری نمایید. کجا باید باشد؟ داخل یا خارج استدیو رسمی یا جایی که اجاره کرده‌اید. در کنار مکانهای نمادین مکتن خوبی برای اینکار است. پس زمینه مورد مشاهده را که برای مخاطبان بسیار قابل توجه است مورد بازبینی و بررسی دقیق قرار دهید. خوب فکر کنید ببینید تصویر و ویدیو دریافتی از محل فیلمبرداری برای کاربران از جذابیت و عدم اختلال برخوردار است. بهتر است از دیوار فاصله گرفته و مراقب اشیایی که سبب انعکاس نور میشوند و یا سایه های نامتعارف باشید. اکثر اوقات درخشندگی اجسام از دید شما قابل دریافت نیست اما دوربین آن را بخوبی ثبت میکند. خواندن مقاله ای در این رابطه نیز بسیار کمک کننده است.
فیلمبرداری در خارج از ساختمان نیز بدلیل وجود صداهای گوناگون طبیعی و غیر طبیعی مشکلات خاص خود را داراست که باید در این زمینه نیز بسیار هوشیار عمل کنید.

4- لباسی که می‌پوشید

در مورد لباسی که می پوشید باید خیلی دقت کنید. یکی از قانون های مربوط به رنگ ها در رشته گرافیک در این رابطه می گوید که بهتر است لباس های راه راه یا چهار خانه نپوشید چرا که به شکل مبهمی فیلمبرداری شده و تمرکز را از ذهن می‌رباید. حتی لباس هایی با رنگ های بسیار گرم یا تلخ در زمان افزودن افکت ها به ویدیو یا تصویر نمایی جالبی نخواهند ساخت. بر اساس رنگ پوست افراد حاضر در ویدیو تصمیم گیری کنید. لباس ها بسته به نوع ویدیو ها و محتوای آنها متغیر هستند. مثلا برای یک سیاستمدار لازم است که کت و شلوار همراه با کراوات باشد. حتی رنگ ابزارهای قابل مشاهده در ویدیو از جمله لپ تاب و گوشی هم در نتیجه کار تاثیرگذار هستند.

5- چگونه محتوا تولید کنیم؟

آیا شما توانایی این را دارید که بصورت بالقوه و فقط با مشاهده مستندات به تشریح و بیان اوضاع و احوال آن بپردازید؟ آیا به پشتیبان و پیش نویس نیازی ندارید؟ تکلیف متن را زود روشن کنید. باید بسیار دقیق و واضح عمل کنید.نوشته شما در راس همه امور قرار دارد. چرا که متن شما تاثیر اصلی و نهایی را دارد. استفاده از وایت‌برد و پروژکتور و نمایشگر در بسیار از اوقات ضروری هستند. استفاده از لپ تاب و تبلت هم برای نمایش نمودارها و چارتها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

6- آماده شدن برای فیلمبرداری و ساخت تیزر تبلیغاتی

قبل از شروع بکار روبروی آینه بایستید و بدون تعارف خود را محک بزنید. فرض کنید در مقابل مخاطبین تان قرار دارید و شروع به اجرای پروژه نمایید. مشکلات ظاهری خود را برطرف نموده و حس و حال خود را به میزان قابل توجهی مرتب نموده و خستگی را از تن بزدایید. نفس عمیقی بکشید و خنده را فراموش نکنید. حرکت چشمها را افزایش ندهید و تا حد امکان از تغییر مسیر و چشمک زدن های بیهوده بپرهیزید.

7- تنظیم کردن دوربین

پس از  آماده کردن میکروفون دکمه ثبت ویدیو یا تصویر را زده و در جلوب دوربین قرار بگیرید. محل فیلمبرداری را باید از قبل علامت زده باشید. پس از انجام چند عکس العمل کوتاه ویدیو را ذخیره کنید و پس از بازبخش آن به بررسی جزئیات و نکات مثبت و منفی آن بپردازید. از تکرار بیهوده بپرهیزید و سعی کنید بدون زیاده روی در انجام کاری به فکر نتیجه ای خوب باشید.

8- آمادگی برای ضبط ویدیو

پس از آراستگی ظاهر و آمادگی باری انجام کار دوباره میکروفون را روشن کرده و در محل علامت گذاری شده قرار بگیرید. نفس عمیق و لبخند فراموشتان نشود. به دوربین یا اندکی بالای آن خیره شوید و شروع به صحبت کنید. در صورتی که چیزی را فراموش کردید یا اشتباهی صورت گرفت مجددا از نقطه صفر شروع کنید.

9- بیان خدمات و امکانات

در پایان ویدیو به برخی از امکانات یا خدمات و ویژگیهای محصولاتی که می‌فروشید اشاره نمایید. استفاده از کلماتی همچون: برای دریافت فلان کتاب به این لینک بروید یا توجه شما را به موضوع مهمی دعوت میکنم، میتواند بسیار کمک کننده باشد.

10- ویرایش و بهینه سازی پایانی ساخت تیزر تبلیغاتی

اکنون زمان آن رسیده که ویدیو نهایی را هارد دیسک منتقل نمایید و توسط نرم افزارهای تدوین و ویرایش فیلم ادیت نمایید. نحوه کار با این گونه نرم افزارها کار سختی نیست و نیاز به متخصص ندارد. نمونه کارهای دیگران را ببینید و الگو برداری کنید. نیازی به زیاده روی در تقطیع و افکت گذاری نیست. کارهای لازمه را قبلا انجام داده‌اید. چرا که همانطور که قبلا گفتیم متن شما موضوع اصلی است و هر چه بهتر باشد بیان آن نیز راحت تر و بهتر است. در نتیجه ویدیو نهایی ما بسیار زیباتر و نتیجه بخش تر است. ویدیوهای وبسایت گرافیکی رسمیار نیز طبق همین اصول ساخته میشوند.
ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی


همانطور که دیدید تولید محتوای ویدیویی کار مشکلی نیست و با استمرار و تمرکز هر چه بیشتر میتوانید ویدیوهای بیشتر و بهتری تولید کنید. در این راستا میتوانید موشن گرافی را هم در دستور کار خود قرار دهید.

6 دیدگاه در “10 نکته طلایی ساخت تیزر تبلیغاتی

 1. مهدی علیزاده گفت:

  ممنونم ازتون. عالی بود.
  کمتر پیش میاد که مقاله‌ای رو تا آخر بخونمش.
  به نکاتی که توی ساخت یه کارت ویزیت خوب و حرفه‌ای کمکم بکنه نیاز داشتم.
  خدا خیرتون بده.

 2. محمد حسین نادری گفت:

  بسیار عالی و ممنون از شما. راهنمایی بسیار خوبی برای ساخت تیزر تبلیغاتی بود.

 3. خشایار امینی گفت:

  لطفا در باب چه رنگی برای چه کارت ویزیتی انتخاب کنیم هم مقاله ای بنویسید. همین مقاله ای که نوشتین خیلی کمکم کرد. ممنون.

  1. admin گفت:

   خوشحالیم که مقاله تونسته کمکی بهتون بکنه. اتفاقا مقاله‌ای در زمینه انتخاب رنگ مناسب برای کارت ویزیت و دیگر طرح‌های گرافیکی در سایت قرار دادیم.

  2. زهرا عبدلی گفت:

   با سلام.. چشم به زودی

 4. سخایی گفت:

  نکاتی که در رابطه با ساخت تیزر تبلیغاتی ذکر فرمودید بسیار جالب و کاربردی بود. ممنون از شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *