مقالات گرافیک

نکاتی درباره طراحی لوگو و طراحی لوگو سایت

طراحی لوگو
طراحی لوگو

طراحی لوگو

در این مقاله قصد داریم به ارائه اطلاعاتی در مورد طراحی لوگو سایت بپردازیم، امروزه طراحی لوگو اهمیت بسیار فراوانی پیدا کرده است در دنیایی که پر از برندهای مطرح و لوگوهای جذاب است طراحی لوگو برای یک کسب و کار و یا سایت اهمیت فراوانی پیدا می کند، طراحی مناسب یک لوگو می تواند باعث تاثیر بیشتر آن شود، امروزه در همه کسب و کارها، شرکت ها، سایت ها، تولیدات و… سعی بر آن است که حتما از لوگوی مناسب و متناسب همان کار استفاده شود و به همین دلیل است که بسیاری از افراد خصوصا شرکت ها به دنبال داشتن یک لوگو مناسب هستند.

طراحی لوگو

طراحی لوگو به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در آن با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی، یک نشان یا سمبل برای سایت یا شرکت و… طراحی می شود، انواع نشانه ها، سمبل های تصویری که در معابر، مترو، اماکن، جاده و… مشاهده می کنید نمونه ای از طراحی لوگو هستند.

لوگو ها در همه جا دیده می شوند و به عبارتی جایگزینی برای عبارت های طولانی می باشند و کاربرد های فراوانی دارند که مهم ترین آن این است که موجب خاص بودن می شود و برای مخاطبان قابل شناسایی خواهند بود، در طراحی لوگو هم باید به این نکته توجه شود که لوگوی مورد نظر با توجه به نوع کسب و کار مورد نظر طراحی شود زیرا لوگوی هر شرکت یا گروه معرف کار و مجموعه ی فعالیت های آن ها می باشد و همچنین باید توجه شود که لوگویی زیبا، تاثیرگذار و ماندگار و قابل فهم طراحی شود.

طراحی لوگو

خلاقیت در طراحی لوگو

طراحی لوگوی سایت

یکی از مهم ترین حوزه های طراحی لوگو، طراحی لوگو برای سایت است، مشکلی که اکثر تازه واردهای این عرصه با آن روبرو هستند و اگر برای چند دقیقه ای گشتی در اینترنت بزنید و سایت های مختلف را ببینید، مشاهده می کنید که همه سایت ها از جمله وبسایت رسمیار دارای لوگو خاص خود هستند در واقع امروزه بسیاری از سایت ها با لوگو خود به راحتی قابل شناسایی هستند، طراحی یک لوگو برای سایت اهمیت فراوانی دارد که از میان آن ها می توانیم به موارد ذیل اشاره داشته باشیم:

 • ایجاد اعتبار: اگر لوگوی سایت به صورت حرفه ای و مناسب طراحی شده باشد موجب می شود که سایت شما دارای اعتبار باشد، در واقع سایت برای خود یک سمبل و هویت پیدا می کند که در شناسایی آن بسیار اهمیت دارد.
 • افزایش فروش: اگر سایتی دارید که در آن محصولی را عرضه می کنید یا این که سایت شما یک سایت فروشگاهی به حساب می آید، داشتن لوگو حرفه ای و جذاب برای سایت شما بسیار مفید خواهد بود چرا که یک لوگو خوب و مناسب همیشه در ذهن خواهد ماند و باعث می شود که مشتریان مجدد به آن سایت مراجعه کنند و این خود موجب افزایش فروش خواهد شد.
 • تاثیر گذاری: اگر لوگو سایت شما به صورت حرفه ای طراحی شود و قابل فهم و با مفهوم باشد، می تواند به راحتی پیام مورد نظر خود را منتقل کند و باعث تاثیرگذاری آن بر مخاطبان سایت خواهد شد.
طراحی لوگو

طراحی لوگو مفهومی

دلایل گسترش طراحی لوگو

ساخت لوگو و طراحی آن مخصوصا در سایت ها در حال حاضر بسیار گسترش یافته است و هر کسب و کاری که می خواهد شروع به کار کند قبل از شروع کار به فکر این است که برای خود لوگویی را داشته باشد، لوگو موجب می شود که به جای استفاده از چندین کلمه و معرفی برند از یک سمبل ساده استفاده شود، به طور کلی از دلایل طراحی یک لوگو می توانیم به تکراری شدن استفاده از کلمات و محدودیت داشتن حروف الفبایی اشاره کنیم در کنار این فراگیر شدن و افزایش برندهای گوناگون موجب شده است که طراحی لوگو اهمیت خاصی را داشته باشد.

معرفی کامل رشته گرافیک و اهمیت آن
ببینید

طراحی لوگو و داشتن لوگویی زیبا و به یاد ماندنی یکی از لازمه های برند و برندسازی است. شما اگر میخواهید سایت و برند خود را به مشتریانتان بشناسانید باید نشان مشخصی از خود و محصولتان داشته باشد تا در این زمینه موفق تر از رقبا عمل نمایید. امروزه بدلیل گسترش و وسعت رشته های گرافیک و ازدیاد روزافزون ورودی های این رشته ها و همچنین گسترش ایده های پیاده سازی شده طراحی لوگو بدلیل طراحی های قبلی، کار آسانی نیست. به همین منظور باید قوانینی را در طراحی لوگو اعمال نمود تا در کنار لازمه های شخص سفارش دهنده بتوان الگوی و لگوی دلخواه و زیبایی را ارائه کرد.

نکاتی مهم در رابطه با آموزش ساخت لوگو سایت

– اگر در طراحی یک لوگو برای سایت می خواهید از یک لوگو الگو بگیرید از لوگو سایت های معروف الگو برداری کنید.

– از رنگ های جذاب در ساخت لوگو سایت استفاده کنید.

– در طراحی یک لوگو برای سایت در نظر داشته باشید که مرتبط با موضوع سایت باشد

– لوگو باید طوری باشد که درک مفهوم آن سخت نباشد.

-دقت کنید که روان شناسی رنگ ها در لوگو و ساختار سایت نیز تاثیر گذار است و بهتر است لوگویی که طراحی می شود از لحاظ مفهوم و رنگ و.. با سایت شما هم خوانی خوبی داشته باشد.

-لوگو معرف برند و حیطه کاری افراد می باشد ، پس باید متناسب با آن ها نیز طراحی شود.

-علائم و در برخی مواقع اشکالی در لوگو استفاده می شوند تاثیر بسزایی در ماندگاری در ذهن افراد خواهد داشت.

10 نکته طلایی ساخت تیزر تبلیغاتی
ببینید

توصیه می شود برای طراحی لوگو از افراد و کارشناسان متخصص در این زمینه کمک بگیرید ، طراحی لوگو در عین سادگی نیاز به ظرافت و تخصص های خاص خود در این زمینه دارد. 

2 دیدگاه در “نکاتی درباره طراحی لوگو و طراحی لوگو سایت

 1. علی گفت:

  بسیار عالی بود. کاش چند نمونه طراحی لوگو سایت بعنوان الگو برای طراحی لوگو قرار می دادید.

  1. مدیریت سایت گفت:

   چشم. حتما در مطالب بعدی مرتبط با همین موضوع نمونه کارهای طراحی لوگو سایت رو قرار خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *