مقالات گرافیک

کارت ویزیت زیبا و رابطه آن با افزایش فروش

طراحی کارت ویزیت
طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت زیبا اعتماد به نفس شما را در ارائه آن به مخاطبین افزایش می‌دهد.

بدون شک یکی از روش های موفقیت در کسب و کار، افزایش فروش محصولات و یا معرفی خدمات و تبلیغ کردن است. تبلیغات روش های مختلفی دارد و یکی از مهم ترین روش ها طراحی کارت ویزیت مناسب است. طراحی کارت ویزیت نقش بسیار زیادی در جلب توجه مشتری و افزایش فروش دارد و به همین دلیل باید با استفاده از ایده های نو و خلاقیت های جذاب، کارت ویزیتی را تهیه کنیم که علاوه بر معرفی محصولات، زیبایی و جذابیت کافی را نیز داشته باشد.

کارت ویزیت چیست؟

در واقع کارت ویزیت ابزاری کوچک برای تبلیغات است و باعث معرفی شغل، محصول و تخصص شما می شود. بر روی کارت ویزیت معمولاً اطلاعاتی به صورت خلاصه و مفید نوشته می شود که شامل نام و نشان اشخاص، کسب و کار و همچنینی خدماتی است که به مشتریان ارائه می شود. طراحی کارت ویزیت اهمیت زیادی دارد و باید در اولین نگاه افراد به آن، علاوه بر جلب توجه آن ها، باعث به یاد ماندن اطلاعات روی آن در ذهن خواننده شود.

کارت های ویزیت را می توان در انواع جنس ها همچون کتان، شیشه، گلاسه و بسیاری جنس های متنوع دیگر ایجاد کرد و در سایز های متنوعی چاپ نمود. همچنین برای تهیه کارت ویزیت مناسب می توانید از یک وب سایت حرفه ای و معتبر استفاده کنید. به دلیل این که کارت ویزیت را می توان در موقعیت های مختلفی همچون جلسه ها، سمینارها، مهمانی ها به افراد دیگر داد، یکی از مؤثرترین روش های تبلیغاتی به شمار می رود. همچنین با توجه به نقشی که طراحی کارت ویزیت در جذب مشتری دارد، لازم است به طراحی آن توجه زیادی کرد و به هیچ عنوان آن را بی اهمت تلقی نکنید.

طراحی کارت ویزیت

بسیار پیش می آید که افراد، کارت های ویزیتی را که دریافت کرده اند در همان بار اول پس از نگاه کردن دور بیندازند، در مقابل بعضی از کارت های ویزیت مدت ها در کیف پول و یا جیب افراد جا باز می کنند. علت آن به طراحی کارت ویزیت برمیگردد و بستگی به میزان جذابیت آن در نگاه اول برای افراد دارد. طراحی کارت ویزیت نیز همانند طراحی لوگو باید به گونه ای باشد که علاوه بر معرفی کامل کسب و کار و خدمات، باعث جلب توجه مشتری شود.

کارت های ویزیت بر اساس نوع هدفی که برای تبلیغ آن ها وجود دارد، ممکن است طرح های مختلفی به خود بگیرند. با توجه به این که کارت های ویزیت باعث برندسازی می شوند، باید با طراحی یک کارت ویزیت مناسب و همچنین ارائه خدمات خوب به مشتریان اطمینان مشتری ها را جلب کرد، تا بتوانید از این طریق خودتان را در ذهن آن ها ماندگار کنید. تاثیر مثبت یک کارت ویزیت خوب و زیبا کمتر از تاثیر تیزر تبلیغاتی نیست.

طراحی کارت ویزیت

تأثیر زیبایی طراحی کارت ویزیت در افزایش فروش

مهم ترین نقشی که طراحی کارت ویزیت در افزایش فروش شما دارد، بهتر دیده شدن و بیشتر شناخته شدن شما است! اگر در طراحی کارت ویزیت به اندازه کافی تخصص به خرج داده شود، در میان مردم باعث معرفی بیشتر و بهتر شما می شود. در طراحی کارت ویزیت باید به مهندسی تحلیلی آن دقت کنید و سعی در خلاقانه کردن آن با استفاده از ایده های نو کنید. یک طرح تکراری و قدیمی می تواند به راحتی باعث شود از چشم مشتریان بیفتید. در حالی که اگر شما از ایده های جدید در آن استفاده کنید مشتریان بیشتر جذب خواهند شد.

در صورتی که شما بخواهید کسب و کارتان را به یک فرد معرفی کنید چگونه او را متقاعد به استفاده از خدمات و یا محصولاتتان می کنید؟ همان طور که در گفت و گو با مشتری برای معرفی خدمات و یا محصولات، گفت و گوهای استراتژیکی موفقیت آمیز تر هستند، طراحی کارت ویزیت هم باید ایجاد کننده یک گفتگو باشد و باعث درگیر کردن ذهن مخاطب شود.

اگرچه افزایش کیفیت کارت ویزیت، ممکن است باعث بالا رفتن جزئی هزینه آن شود، اما در مقابل تأثیری که در فروش محصولات و معرفی خدمات دارد، هزینه بسیار ناچیزی به شمار خواهد رفت. سعی کنید طراحی کارت ویزیت را به وب سایتی بسپارید که یک تیم فنی خلاق و متخصص را برای طراحی کارت ها داشته باشد و فارع التحصیل رشته گرافیک باشد.

طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت ابزار آسان انتقال اطلاعات تماس است و ابزار غیر مستقیم بازاریابی

نکات کاربردی ساخت کارت ویزیت

البته باید متذکر شد که همیشه نیاز به انجام کارهای گرافیکی سنگین روی یک کارت نیست. در بعضی مواقع فقط با پیاده کردن و نمایش یک لوگوی رسمی یا یک نماد و شکلک مرتبط با شغل مورد نظر روی صفه تک رنگ یا برگه کارت ویزیت سفید میتوان پروزه موفقی داشت. و اینکار مسنلزم داشتن آشنایی با موضوع اصلی کارت است.
استفاده از طرح ها و سازه های مربوط به کاری که قرار است کارت برایش طراحی شود بسیار کمک کننده است. مثلا برای طراحی کارت ویزیت آرایشگاه استفاده از عکس مو یا طرح قیچی بسیار کارساز است.

باید سعی کرد حتی الامکان طرح جدیدی ساخت تا ایده های تکراری قبلی در ذهن دریافت کنندگان کارت قرار نگیرد.
رنگ و لعاب یک کارت ویزیت زیبا حس خوبی را در ذهن مشتری تداعی میکند و میتواند حس اعتماد خاصی را نسبت به فروشنده محصول ایجاد نماید. در مقاله انتخاب بهترین رنگ برای طرح گرافیکی در اینباره صحبت نمودیم. حتی خود فروشنده هم با داشتن کارت ویزیت های زیبا اعتماد به نفس شاخصی را دریافت خواهد کرد که مطمئنا در میزان فروش در مسیر مثبت بی تاثیر نیست.

چرا باید کارت ویزیت داشته باشیم؟

القای حس اعتبار و شناخت هر چه بیشتر خود به مشتریان از اهداف هر فروشنده‌ای است. هنوز هم با وجود دیجیتالی شدن ابزارهای تبلیغاتی، کارت ویزیت ها جای خود را دارند و در تماس های تجاری استفاده می‌شود.
جالب اینجاست که در بیشتر اوقات همزمان با ارسال نامه های الکترونیکی تصویری از کارت ویزیت را نیز پیوست ایمیل ارسالی می کنند. اهمیت کارت ویزیت از آنجا نمایان می‌گردد که بیشتر افراد آن را در کیف پول خود نگه می‌دارند.

کارت ویزیت ها بدلیل سایز کوچک و حمل آسان همواره ابزار خوبی برای تبلیغات بوده اند.
با گسترده شدن تبلیغات طرح های گسترده تری از این ابزار کوچک تبلیغاتی بوجود آمد و هر روز شاهد نمونه کارت ویزیت های شیک تر و دِل‌رُبا تری هستیم.

دقیق‌تر بگوییم؛ کارت ویزیت ها ابزار سبک و مناسبی برای شناخت خود به دیگران و راهی سریع و آسان انتقال اطلاعات تماس هستند. شاید کار با ابزارهای دیجیتالی در این زمینه راحتتر باشد اما کارت ویزیت رسمیت خاص خود را داراست . همراه با احترام تقدیم افراد می‌گردد.

اهمیت این ابزار تبلیغاتی کوچک آنقدرهاست که حتی مدیران ارشد بسیار از شرکت های معروف حسایست بیشتری روی کارت معرفی خود دارند و در اندیشه بهتر ساختن آن هستند. چرا که کارت ویزیت یکی از موثرترین روش های بازاریابی غیر مستقیم است.

در ویدیوی زیر با ملزومات طراحی کارت ویزیت اشنا خواهید شد. با مشاهده فیلم مذکور چند نکته مهم که در طراحی یک کارت ویزیت زیبا و تاثیرگذار نقش اساس دارند را یاد خواهید گرفت.

و هچنین ویدیو آموزش طراحی کارت ویزیت حرفه‌ای

1 دیدگاه در “کارت ویزیت زیبا و رابطه آن با افزایش فروش

  1. lحمد منزوی گفت:

    برای طراحی کارت ویزیت خیلی لازمش داشتم. دست مریزاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *