مقالات گرافیک

معرفی نرم افزار Adobe InDesign

شما هم حتما پوستر، آگهی، بروشور، مجله، روزنامه، پایان نامه، کتاب و کتاب الکترونیک های زیادی دیدین و براتوون سواله با چی میشه این چیزای جالبو طراحی و درست کرد.

یکی از برنامه های کاربردی در این زمینه نرم افزار ADOBE INDESIGN هستش که طراحان گرافیکی و هنرمندان تولید باهاش بیشتر سر و کله میزنند و باهاش طراحی و طرح بندی، انتشار و چاپ انجام میدهند.

این نرم افزار از XML ،  Style Sheetو Coding Markup پشتیبانی میکنه و بنابراین میشه ازش برای تهیه محتوای متنی تگ شده مناسب برای فرمت های آنلاین استفاده کرد.

رسم یار

تاریخچه ADOBE INDESIGN

این‌ دیزاین در واقع جانشین نرم‌افزارپیج میکرهست. نرم‌افزار پیج‎میکر اوایل مال کمپانی آدولس بود، آخرای ۱۹۹۴ ادوبی با خرید شرکت آدولس پیج‎ میکر رو مال خودش کرد، ولی چند سال بعد پیج میکر بازارش کساد شد.

کوارک اعلام کرد که قصد خریدن شرکت Adobe  رو داره تا از مشکلات  عدم اعتماد در شرکت ترکیبی PageMaker  جلوگیری بشه.

Adobe  این پیشنهاد رو قبول نکرد و به کار بر روی نرم افزار جدید خود ادامه داد. یعنی پروژه ای که توسط Aldus شروع و اسمش Shuksan بود. بعدا این عنوان به K2 تغییر کرد  و با عنوان InDesign 1.0 در سال ۲۰۰۰ منتشر شد.

معرفی نرم افزار Adobe InDesign

تاثیرگذار ترین بخش نرم افزار ایندیزاین

در قدیم نویسندگان، طراحان کلی وقت میذاشتن تا پروژه شونو آماده کنند، مثلا چند ماه طول میکشید تا یه کتاب از مرحله نگارش به چاپ میرسید تازه کیفیت کار چنگی به دل نمیزد و اصلا مثل الان حرفه ای نبود.

ولی الان به لطف نرم افزارهای حرفه ای و ویراستاری و صفحه آرایی که  سرشناس ترین آنها این دیزاین هستش و کار باهاش خیلی باحاله، میشه یه کارای توپی با کییت عالی انجام داد، کارایی مثل مثل کتاب، مجله و چیزای مشابه به صورت چاپی و دیجیتالی.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *