مقالات گرافیک

نقش احساسات در تبلیغات

نقش احساسات در تبلیغات

تا حالا فکر کردین چی میشه که شما به یه آگهی توجه میکنین یا اونو میخرین؟ جالبه بدونین تمام آگهی هایی که طراحی میشه همش بر پایه ی احساسات آدماس، خلاصه داستان اینکه مخاطب با تکیه بر احساساتش تصمیم میگیره چه لوگو، بنر یا اگهی رو خریداری کنه.

مطالعات نشون داده که مردم به احساساتشون بیش تر اهمیت میدن تا به اطلاعات. و بازخورد های احساسی به اینجور تبلیغات مؤثرتر هست و بازار فروش بهتری هم داره.

نقش احساسات در تبلیغات

استفاده از احساسات در تبلیغات

از لحاظ تاریخی مردم شش احساس رو شناختند:

  • ترس (تعجب): تاحالا توجه کردین که وقتی چیزی باعث ترستون میشه اولین کاری میکنین اینه که فرصتی برای خودتون بدست بیارین و دنبال راه نجات هستین تا ترس شما از بین بره، این یعنی عکس العمل فوری.

سال 2015 در سراسر کشور آگهی برای رواج دادن گفتگو در باره امنیت بچه ها و پیشگیری از آسیب های توی خونه پخش شد، این تبلیغ از نظر خیلیا چنگی به دل نمیزد. همچنین فیلمی از یه پسر جوان که درباره همه کارهایی که اصلا نکرد است گفته بود، با جمله «من نمی تونم رشد کنم چون من در یک حادثه مرده ام». در حالی که توجه زیادی بهش کردند ولی تبلیغ برای بینندگان افسرده و قابل فهم نبود و CMO Nationwide فقط چند ماه بعد از پست خود استعفا داد.

نقش احساسات در تبلیغات

  • خوشحالی: برند ها دوست دارند که شادی، خوشحالی و خنده رو با مشتریاشون شریک بشن. کوکا کولا تازگیا شعار خودش رو از «خوشبختی را باز کن» به «طعم احساس» عوض کرده، و تمرکز خودش رو بر روی تصاویر شاد از کسانی که با همدیگه ارتباط برقرار می کردند، گذاشت.

در سال ۲۰۱۰، مطالعه ای با عنوان “بیش ترین مقالاتی که در New York Times به اشتراک گذاشته” نشون میده که مقالات  و پست های مثبت تر و با احساس تر بیش تر به اشتراک گذاشتند تا پست های  منفی و بقیه موضوعات!

نقش احساسات در تبلیغات

  • غم: MetLife هنگ کنگ یه تبلیغ غمگین طوری که آدمو دلسرد میکنه از یه دختر رو درست کرده، همه چیزهایی رو که او در مورد پدرش دوست داره رو توصیف می کنه، اما در حالی که او همه  راه هایی که پدرش به او دروغ  میگه رو توصیف می کنه و تموم میشه.

چند سالیه که، برندها اهمیت احساسات رو فهمیدند بخاطر همین بیش تر از گذشته  روی درست کردن ویدئو ها و تصاویر الهام بخش و منحصربفرد تمرکز کرده اند.

نقش احساسات در تبلیغات

  • عصبانیت: یه فکر اشتباهی که وجود داره اینه که احساسات منفی باعث حوادث منفی میشه اما برعکس باید بگم که خشم، مردم رو بیدار میکنه و اونارو آگاه تر میکنه که باعث میشه اقدام مثبتی انجام بدن.

مطالعه تصاویر محبوب imgur نشون داد در حالی که احساسات منفی در محتوای همه گیر کمتر رایج هست، موفقیت همه گیر زمانی رخ میده که تصاویر منفی عنصری قابل پیش بینی و متعجب کننده داشته باشند.

نقش احساسات در تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *