مقالات گرافیک

گرافیک رایانه ای

گرافیک رایانه ای

گرافیک رایانه ای چیست

به تصاویر و فیلم هایی که با استفاده از کامپیوتر ساخته میشه گرافیک رایانه ای میگویند. این کار با استفاده از نرم ازار و سخت افزار اختصاصی  گرافیکی انجام میشه.

گرافیک رایانه برای تصویر سازی یا  ویرایش تصویر با دقت بالا و خلق تصاویر تبلیغاتی کاربرد دارد، که انواع تک بعدی، دو بعدی واین روزها نوع سه بعدی آن در بیشتر کارهای مربوط به گرافیک، جای خود را باز کرده است.

گرافیک رایانه ای

 

انواع تصاویر در گرافیک کامپیوتر

انیمیشن کامپیوتری

هنر ساخت تصاویر متحرک با استفاده از کامپیوتر را انیمیشن کامپیوتری میگویند. این نوع انیمیشن رابطی میان دنیای انیمیشن و دنیای گرافیک هستش. معمولا برای ساختن انیمیشن کامپیوتری از ابزارهای سه ‌بعدی استفاده میشه ولی هنوز هم ابزارهای دوبعدی کاربردهای خود را برای انجام کارهای دم‌دستی، سریع و با حجم کم دارد.

گرافیک رایانه ای

گرافیک دو بعدی

تصاویر ثبت شده به وسیله رایانه که از یک نمای ثابت بدست اومده باشه و نقاشی دیجیتالی و در مجموع تصاویر ساخته شده توسط رایانه که به ‌وسیله نرم ‌افزارهای مختلف ایجاد میشوند.

نقاشی دیجیتال ، ویرایش تصاویر و انیمیشن‌سازی دوبعدی ازجمله حوزه‌هایی هستند که گرافیک‌های دوبعدی در آن‌ها استفاده می‌شوند.

درست مثل نقاشی دستی شیوه‌های مثل رئال یا سورئال دارد. به‌طورکلی این روش، از قدیمی‌ترین روش‌های استفاده از رایانه در گرافیک است و باعث به وجود آمدن تصاویر از یک نمای ثابت می‌شود.

گرافیک رایانه ای

گرافیک سه بعدی

هنر گرافیک سه بعدی شاخه ای از هنر گرافیک هست که در واقع اشاره به ترسیم و نمایش سه بعد اشیاء در فضای دو بعدی دارد. این فضای دو بعدی می تواند تلویزیون و یا مانیتور باشد. پیکسل ها در فضای دو بعدی بیانگر رنگ، شدت، و روشنایی یک تصویر هستند در حالیکه با اضافه شدن پیکسل های سه بعدی، به اشیاء و تصویر مورد نظر حجم و پرسپکتیو داده می شود.

گرافیک رایانه ای

برنامه های کاربردی

نرم افزار Autodesk AutoCAD Raster Design: یکی از نرم افزار هایی که می شود روی عکس های دیجیتالی و نیز عکس های هوایی کار و ویرایش انجام داد، این نر افزار است و قادر هست تا نقشه ها و عکس های شما را به تصاویر وکتور یا برداری تبدیل کند.

گرافیک رایانه ای

نرم افزار adobe after effects : افترافکت یکی از  قدرتمند ترین نرم افزارها در بخش جلوه های ویژه ( به هر چیزی در سنعت فیلم سازی که انجامش برای عوامل سخت باشد و از گروه دیگری کمک گرفته شود جلوه های ویژه میگویند)، گرافیک متحرک و کامپوزیت می باشد. این نرم افزار در خیلی از پروژه های سینمایی استفاده شده و الان هم جزء اولین گزینه ی فیلم سازان  مطرح هستش.

گرافیک رایانه ای 

نرم افزار corel draw : این نرم افزاری حرفه ای برای طراحی گرافیکی بسیار عالی است. با استفاده از این نرم افزار میتونید وکتور را طراحی کنید یا به صورت کاملا حرفه ای صفحه بندی را انجام دهید. طراحی چند بعدی و ابزاری، مسیریابی این نرم افزار برای طراحی در حد عالی هستند. قابلیت های ویرایش عکس این نرم افزار و ابزار طراحی وبسایت آن در نوع خود بی همتا می باشند.

 گرافیک رایانه ای

نرم افزار adobe photoshope : یک نرم‌افزار ویرایشگر گرافیکی حرفه‌ای، جهت ویرایش، ترکیب و حتی تولید تصاویر است. فتوشاپ به علت داشتن ابزارهای قدرتمند محبوب‌ترین نرم‌افزار گرافیکی بین گرافیست‌ها است. هرکدام از ابزارهای فتوشاپ دنیای جدیدی را به ما نشان می‌دهند و هر کاری را به‌وسیله آن‌ها می‌توان انجام داد.

 گرافیک رایانه ای

 

گرافیک سنتی و مدرن چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *