مقالات گرافیک

گرافیک مدرن و سنتی

گرافیک سنتی و مدرن

تاریخچه گرافیک سنتی به ابتدای تاریخ بشریت باز می گردد. این موضوع را میشه از نقاشی روی دیواره غارها تا مجسمه های ساخته شده از سنگ و چوب فهمید. قدمت قدیمی ترین نقاشی های یافته شده توسط باستان شناسان به 32000 سال پیش باز می گردد. هنر گرافیک از ابتدای پیدایش انسان شیوه ای برای بیان خلاقیت بوده است.

 

طراحی

اساسی ترین نوع گرافیک سنتی که ابتدایی ترین اون هست طراحی میباشد. طراحی یعنی استفاده از مداد، خودکار یا زغال برای کشیدن خطوط و سایه زدن و در آخر ایجاد یک تصویر. هنرمندان برای خلق یک طراحی زیبا از دانش هنری خود استفاده می کنند.

گرافیک سنتی و مدرن

نقاشی

قدمت نقاشی در بین انسان ها ، شش برابر قدمت استفاده از زبان نوشتاری است. در قیاس با نقاشی ، طراحی ، سلسله عملیات ایجاد یک سری اثر و نشانه با استفاده از فشار آوردن یا حرکت ابزاری بر روی یک سطح است.

گرافیک مدرن

شاید براتون جالب باشه که  پدر گرافیک مدرن ویلیام موریس هستش چون چاپخانهٔ کلمسکاتاو در نیمهٔ دوم قرن نوزدهم خیلی از طراحی‌ها ی گرافیک بسیار مهم را تولید کرده و بازار مهمی در میان توانمندان برای کارهای گرافیک به وجود آورد. او در آکسفورد با نقاشانی چون سر ادوارد بورن، جونز و دانته گابریل روزته دوست شد و باهم گروه قبل از رافائل گرایان را به وجود آوردند.

طراحی گرافیک مثله سینما و عکاسی جز هنرهایی هستند که به راحتی نمیشه آنها را در کنار دیگر اشکال هنر قرار داد. مثلا نقاشی یا مجسمه سازی و حتی موسیقی به معنای کلاسیک‌اش. چون این دسته از هنرها اصطلاحا هنرهای تکنولوژیک یا مدرن هستند و تفاوت معینی با اشکال قبلی هنر دارند و از طرف دیگر علت شکل گیری آنها نیز به کلی متفاوت از اقسام هنر است .

گرافیک سنتی و مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *